Наручний годинник - що необхідно знати для правильного вибору
Ринок наручних годинників під тиском з боку мобільних гаджетів, які теж прекрасно справляються із завданням визначення часу, дещо змінився в останні роки. Він зумів встояти під потужним натиском, але все-таки перемістився в трохи іншу нішу. Брендовий наручний годинник, залишаючись функціональним пристроєм, все частіше сприймається споживчою аудиторією як стильне статусне доповнення до образу. Відповідно змінюються і вимоги до їх вибору. Щоб купити оригінальний наручний годинник, здатний не тільки підкреслювати індивідуальність власника , служити іміджевим аксесуаром, але і виконувати ряд корисних функцій, необхідно розібратися в їх видах і особливостях.
Існує чітка градація між категоріями годинників на руку. Вони можуть призначатися для активного відпочинку і ділових зустрічей, служити витонченою прикрасою або виконувати функції хронометра. Орієнтуючись в видах механізмів, особливостях скла, характеристиках водозахисту та інших параметрах, Ви зможете впевнено вибрати і недорого купити наручний годинник серед нескінченного асортименту моделей на нашому сайті.
Наручний годинник: чоловічі, жіночі, унісекс
Даний параметр є визначальним для двох факторів:
- зовнішнього вигляду наручних годинників;
- функціоналу.
Вибір, який наручний годинник купити, пов'язаний не так з технічними параметрами моделей, як з питаннями стилю і суспільними нормами. Візуальні відмінності між цими категоріями досить характерні, тому згадаємо про них коротко.
1. Чоловічі наручні годинники мають зазвичай масивний корпус і порівняно лаконічний дизайн, який, втім, варіюється від елегантної і стриманої класики до високотехнологічного стилю хай-тек з величезною кількістю додаткових опцій.
2. Жіночий годинник на руку відрізняються яскравим різноманітним дизайном як корпусу, так і браслетів (ремінців). Переважно жіночі моделі орієнтовані на функцію прикраси. Мініатюрні і витончені, вони традиційно мають меншу вагу, ніж чоловічі.
3. Моделі унісекс відрізняються відсутністю виражених елементів, що дозволяють ділити їх за гендерною ознакою. Більшість унісекс моделей розраховані на молодіжну аудиторію і шанувальників креативного стилю.
Кращі варіанти наручних годинників: дизайнерські рішення
Сучасний асортимент наручних годинників, представлений в каталозі інтернет-магазину "Титан", можна розділити на категорії по дизайну, але вельми умовно. Стильні брендові годинники на руку в рамках однієї категорії можуть відрізнятися, хоча схожість все-таки можна помітити.
- Класика. Її рисами в годиннику є стриманість, респектабельність, строгість, відсутність зайвих деталей і обмежений функціонал. Бажаючі замовити класичний наручний годинник звертають увагу, перш за все, на моделі зі стрілочними циферблатами, оскільки цінують якісну роботу пристрою чітко за призначенням.
- Спорт. Моделі для людей, які ведуть активний спосіб життя, мають, як правило, видатний і навіть агресивний дизайн, а також володіють значним набором додаткових опцій. Спортивні наручні годинники часто оснащені ударостійким і вологозахищеним корпусом.
- Гламур. Наручний годинники, які виконують роль стильного або навіть елітного аксесуара, користуються великою популярністю у жіночої та молодіжної аудиторії. Завдання таких модних моделей - підкреслювати неповторний образ свого власника і служити родзинкою його образу.
Інтернет-магазин наручних годинників "Титан" пропонує увазі своїх клієнтів з Києва, Львова, Харкова та інших міст України найширший асортимент наручного годинника на будь-який смак. Якщо ви хочете недорого купити годинник з доставкою до вашого міста і не розчаруватися в придбанні, вибирайте їх не тільки за зовнішнім виглядом, але і за функціональними можливостями.
Вибираємо наручний годинник: кварц або механіка?
Питанням, які наручні годинники краще, точніше, надійніше і довговічніше, задається кожен покупець. Механізм годинника - перше, що слід вибрати, адже це серце пристрою. Розглянемо існуючі варіанти.
1. Механіка. Джерелом енергії в таких пристроях служить спіральна пружина, яка розкручується при заведенні годинника і приводить в рух барабан із зубчастим краєм. Обертання барабана, в свою чергу, запускає роботу всього годинникового механізму. Найсучасніший механічний годинник - з механізмом турбійон, але він і найдорожчий.
2. Кварц. Електронний блок і кроковий електродвигун в кварцових годинниках живить батарейка. Щосекундний стабільний сигнал йде від блоку до двигуна, який повертає стрілки. Кристал кварцу забезпечує високу точність ходу, а час безперебійної роботи батарейки складає кілька років. Заводити кварцові наручні годинники немає необхідності.
Говорячи про точність ходу різних механізмів, звернемося до цифр. Для механічних варіантів добова розбіжність з точним часом до 30 сек на добу вважається нормою. Кращий результат при цьому становить 4-5 сек. Винятком є механізми класу сертифікований хронометр, точність ходу яких на порядок вища. На точність механічних варіантів годинникових механізмів впливають зовнішні чинники - від температури повітря до зносу деталей. Кварцові наручні годинники в більшості своїй демонструють розбіжність до 20 секунд на місяць, а кращі з них забезпечують точність близько 5 секунд в рік.
Отже, навіть ті кварцові годинники, купити які можна зовсім дешево, виграють у фірмових механічних моделей в точності, але зате в питаннях іміджу та статусності їх навіть некоректно порівнювати.
Матеріал корпусу наручних годинників
Матеріал корпусу наручних годинників багато в чому визначає їх вартість, вагу, міцність і надійність. Виключивши зі списку матеріалів дорогоцінні метали, які йдуть на виготовлення ультрадорогих моделей, ми отримаємо кілька основних видів:
- нержавіюча сталь, висока популярність якої обумовлена твердістю і хімічної інертністю і поміркованою ціною;
- латунь - міцний, але важкий і не особливо стійкий до корозії матеріал, який використовується рідше, ніж нержавіюча сталь;
- сплави алюмінію - легкі і зовсім дешеві, але, на жаль, недовговічні;
- пластмаси - легкі матеріали зі значною варіативністю - від дешевих низькосортних матеріалів до дорогих топових, нешкідливих, міцних і надійних;
- титан і його сплави - матеріал преміум-класу, легкий, міцний, "теплий", завдяки низькій теплопровідності, гіпоалергенний, але чутливий до подряпин.
- кераміка, яка забезпечує моделям годинників престижний зовнішній вигляд і високу стійкість до подряпин, але слабо пручається ударам;
- карбон, що демонструє прекрасні характеристики міцності, вологостійкості і надійності при малій вазі, але чутливий до точкових ударів.
Матеріал скла наручних годинників
Скло, що захищає цінний механізм годинника від попадання в нього пилу, а циферблат від механічного впливу, забезпечує також чіткість видимості для власника. У спортивних моделях нерідко використовують спеціальне покриття «antireflective», тобто антиблік. Якість прозорого покриття теж істотно впливає на формування ціни. Основні типи скла наступні:
1. Органічне скло (пластик, плексиглас). Простий і бюджетний варіант важить небагато, коштує дешево, механічні дії переносить досить стійко, але легко забруднюється, швидко мутніє і покривається подряпинами.
2. Мінеральне скло. Мінеральні різновиди звичайного скла (силікат, штучний кришталь) набагато твердіше пластику, зберігають прозорість весь період експлуатації, але порівняно тендітні. Виробники, втім, успішно відшукують конструктивні рішення, що дозволяють збільшити стійкість скла до ударів (циферблат, втоплений в корпус, загартоване скло та ін.).
4. Сапфірове скло. Штучно вирощені кристали, з яких виготовляють сапфірові стекла, дають найвищу стійкість до подряпин і бездоганну прозорість. На жаль, вони теж досить крихкі, та ще й дорогі, так що ставлять їх, переважно в топові брендові наручні годинники.
Стійкість до вологи і ударів наручних годинників
Водозахист і ударостійкість - характеристики, які для багатьох покупців є принципово важливими. Природно, коли мова йде про спортивні, туристичні та подібні моделі, ступінь стійкості до проникнення вологи і інших пошкоджень виходить на перше місце.
- Водозахищені і водостійкі наручні годинники. Не всі розуміють різницю між цими двома видами. Водостійкі моделі, як правило, здатні чинити опір невеликій кількості вологи і не дуже довго. Швидка пробіжка під дощем або бризки води з-під крана їм, швидше за все, не зашкодять, але приймати ванну з таким годинником вже точно не варто. Напис «water resistant» і цифра 30 м поруч з нею означає мінімальний захист від бризок, а не можливість пірнати в цьому годиннику на глибину 30 метрів. Водозахист до 50 м дозволяє занурення в воду, 100 м - плавання, 200 і 300 м - серфінг, стрибки з вишок і занурення з аквалангом.
- Протиударні властивості дозволяють хронометрам переносити падіння з висоти більше метра. Конкретна ступінь захисту вказується в технічних характеристиках виробу, уточнюйте їх перед тим, як зробити замовлення в онлайн-магазині. Якщо ви хочете купити надійний міцний наручний годинник, обирайте в великому каталозі немеханічні моделі.
Наручний годинник: матеріал ремінця (браслета)
У сучасному годиннику зустрічаються такі варіанти матеріалів ремінців:
- нейлон;
- каучук;
- текстиль;
- шкіра (натуральна і штучна)
- кераміка;
- титан;
- пластик;
- золото і срібло;
- нержавіюча сталь і т. д.
Варіантів безліч і кожен має свої характеристики і відмінні риси. Можливість змінювати браслет багатьом видається дуже вдалою ідеєю, адже проста і недорога процедура заміни браслета дозволяє змінити зовнішній вигляд виробу, його колірну гамму і навіть стиль.