У чому відмінності моделей і чи варто міняти Xiaomi Mi Band 4 на нову версію Xiaomi Mi Band 5?
З найпомітніших змін - істотне збільшення розміру екрану.
Розмір екрану нового пристрою – 1,1 дюйма. Для порівняння, у версії 4 покоління дисплей був трохи більш компактним – 0,95 дюйма. Екран 12-кольоровий і побудований на базі технології AMOLED. Екран Mi Band 5 має 1.1 дюйма 126 × 294 пікселів з яскравістю 450 ніт проти 0.95 дюйма 120 × 240 пікселів з яскравістю 400 ніт у Mi Band 4. Для компактних екранів це дуже пристойно, в процентному відношенні екран нової версії більше на 20%.
Яскравий AMOLED-дисплей підтримує більше 100 анімаційних циферблатів з найпопулярнішими аніме-персонажами.
За замовчуванням на екран виводиться час, дата, кількість кроків, показання кардиодатчика. Екран активується при піднятті руки. За рахунок збільшення яскравості, екран Mi Band 5 прекрасно видно навіть в саму сонячну погоду.
Mi Band 5 отримав новий, ще більш точний оптичний сенсор і більше можливостей контролю за рухами і не тільки.
11 спортивних режимів, включаючи йогу. Плавання, біг, ходьба, велотренажери - все що належить. Через додаток ви можете отримати рекомендації щодо поліпшення якості тренувань, переглянути графіки, досягнення і так далі. Враховується сила тяги, інтенсивність і точність виконання рухів. Наприклад, в режимі плавання Mi Band 5 здатний розрізняти до 5 спортивних стилів.
До речі, модель отримала водонепроникний корпус, що витримує занурення на глибину до 50 метрів. Трекер без остраху можна використовувати під час тренувань в басейні.
Звичайно, девайс розроблений не тільки для спортсменів. Смарт-браслет в принципі допоможе підтримувати стан здоров'я в нормі. Наприклад, буде нагадувати, коли варто розім'ятися або зробити легкі дихальні вправи.
Додався контроль стану організму і відновлення після тренувань або несподіваних фізичних зусиль. Враховується тиск, рівень кисню в крові SpO2. Дані корелюються з віком, статтю, режимом тренувань. Важлива функція, оскільки спортом займаються не всі, а несподівані напруги трапляються у всіх без винятку. Розумний браслет Mi Band 5 допоможе розібратися з ситуацією і дасть правильні рекомендації. При неприпустимих зусиллях, браслет подасть сигнал вібрацією.
Важливий момент. Mi Band 5 здатний визначити рівень стресу на підставі показань своїх датчиків. Корисна інформація, отримавши яку ви можете знайти час для релаксації і розслаблення. Можливо, поради додатку будуть корисні.
Важливе оновлення для жінок – календар відстеження менструального циклу. Більше не потрібно вести календар або навіть заглядати в завантажений на смартфон додаток, щоб переконатися в наближенні критичних днів.
У новій версії з'явилася функція пошуку смартфона - дуже корисно.
Ще одна крута фішка – можливість використання гаджета в якості дистанційного затвора камери. Гуляючи удвох можна робити не тільки селфі, але і яскраві фотографії на основний об'єктив. Просто розмістіть телефон на зручній відстані і зробіть кадр, використовуючи відповідну опцію трекера.
Варто відзначити, що Xiaomi Mi Band 5 випускається в двох модифікаціях. Ємність акумулятора – не єдина і точно не головна їхня відмінність, але все ж. Так, одна версія отримає батарею на 125 мАг, а інша на 135 мАг. При цьому виробник заявляє, що тривалість автономної роботи в обох випадках
складе 14-15 днів.
Змінився спосіб зарядки. Тепер для поповнення запасу енергії використовується магнітна док-станція. Користуватися магнітною зарядкою можна не знімаючи ремінець з трекера.
Найголовніше оновлення – це наявність NFC-чипа для безконтактної оплати.
Xiaomi Mi Band 5 випускається в 2 варіантах - з чіпом NFC і без нього. Багатофункціональний NFC працює в браслеті через додаток Mi Fit (без смартфона) і тільки з картами Мастеркард. Чи буде працювате оплата саме в Україні поки невідомо. Крім функції оплати чіп можна використовувати для блокування і розблокування техніки, для оплати проїзду в 200 країнах світу, браслет інтегрується в систему розумного будинку і може брати участь в налаштуваннях. Наприклад, вимкнути світло, якщо ви заснули, включити нічник, якщо ви прокинулися, обмінюватися даними з розумними вагами і так далі. Так ось, перша і доступніша в ціні версія трекера випускається без NFC. Відповідно трохи дорожча друга версія – з чипом.
Висновок:
Новий Xiaomi Mi Band 5 реально зручніше попередньої версії і зовсім ненабагато дорожче. Має сенс спробувати нові функції, нехай навіть це експерименти з затвором смартфона. Тренування дихання, контроль стресу, та й просто новий Xiaomi Mi Band 5 виглядає приємніше. Саме час передати старий Xiaomi Mi Band 4 юному поколінню для пильного контролю за здоров'ям і купити Xiaomi Mi Band 5 для себе.