Кількість
|
Вартість
|
||
|
Музичні колонки - пристрій або система пристроїв для відтворення звуку, що складається з однієї або кількох динамічних головок, розташованих у корпусі (акустичному оформленні). Акустична система перетворює електричні коливання у звукові.
Переваги портативних колонок
Портативні колонки найчастіше використовуються з планшетами та мобільними телефонами, оскільки ці пристрої мають недостатній запас потужності на гучності для нормального відтворення музики для вечірок у великому колі людей.
Але, окрім гарної якості музики, портативні колонки для телефона мають також інші переваги:
- Автономність. Завдяки потужній вбудованій батареї, портативні колонки можуть працювати протягом довгого часу. Деякі вироби навіть мають вбудовану функцію зовнішнього акумулятора, що дозволяє використовувати їх як зарядний пристрій для смартфонів та планшетів.
- Зручність. Спеціальна ергономічна форма робить портативні колонки зручними для транспортування. Зазвичай, вони або мають маленькі розміри, додаткову ручку або вушко, за допомогою яких прослуховування музики може відбуватися у будь-якому місці.
- Різні способи підключення. Для відтворення музики можуть використовуватися декілька варіантів підключення. Так, більшість колонок оснащені модулем Bluetooth для бездротового з’єднання, а також NFC, гніздом Jack 3,5 для дротового підключення смартфону.
- Дизайн. Портативні колонки мають стильний зовнішній вигляд, який допомагає створити певну атмосферу під час прогулянок на природі чи вечірок.
Зараз на ринку пропонують велику кількість музичних колонок із різноманітним ціновим діапазоном. Одна тільки фірма JBL, яка є лідером у цій ніші, має широкий модельний ряд від міні-колонок до велетенських бумбоксів для запальної вечірки. Тому обрати найкращий за співвідношенням ціни та якості варіант – завдання не з простих.
Які обрати звукові колонки?
Перше, на що варто звернути увагу при виборі, це тип колонок. Сучасні акустичні системи можуть бути активними та пасивними, залежно від наявності/відсутності внутрішнього підсилювача. Портативні колонки переважно використовуються з ноутбуками, мобільними телефонами, планшетами та іншими мобільними ґаджетами. Іноді даний тип колонок комплектується вбудованим картрідером, до якого можна підключати флешку або карту пам’яті.
Активні колонки - це акустичні системи, які володіють вбудованим внутрішнім підсилювачем, що дозволяє отримувати високий рівень звуку без використання додаткових зовнішніх пристроїв. Пасивні колонки не обладнуються вбудованим підсилювачем звуку, за рахунок чого зазвичай використовуються в парі з зовнішнім звуковим підсилювачем.
Визначальним параметром при виборі можуть стати габарити акустичних систем. Наприклад, якщо ви регулярно перебуваєте в роз'їздах, то вага та розмір колонок повинні бути невеликими, однак у тому випадку, якщо вони постійно будуть перебувати в нерухомому стані, можна зупинитися на більш об'ємних моделях.
Від такого показника, як потужність колонок, залежить сила і гучність відтвореного звуку. Активні колонки спираються на потужність вбудованого підсилювача, а пасивні - на рівень сигналу з передавального пристрою. При виборі колонок важливо також враховувати особливості приміщення, в якому вони будуть встановлені. Зверніть увагу, що якість звуку може залежати не тільки від моделі акустичних систем, а й від площі кімнати та способу розташування колонок.
Параметри портативних колонок
Може здаватися, що ключовими параметрами при виборі портативних колонок є зовнішній вигляд та час автономної роботи. Але насправді, тут важливо також враховувати чистоту та детальність звуку, гучність, потужність та ряд інших характеристик.
Потужність колонки визначає границю гучності звуку, а також розміри приміщення, які може озвучити пристрій. Необхідно враховувати, що використовувати акустику на максимальній потужності не рекомендовано, адже вона дає певні спотворення звуків. Тому розраховувати необхідно лише на низьку та середню потужність.
Для більш високої чіткості звуку необхідно обирати портативні колонки з достатньою кількістю полос. Чіткість звуку досягається за рахунок того, що кожна полоса відтворює певний діапазон частот. Зазвичай, портативні колонки мають одну або дві полоси.
- Тип портативних колонок. Розрізняють моно та стереосистеми. У моносистемах відтворення звуку виконується на одному каналі, а стереосистеми відтворюють звук на декількох каналах. Для вуличного прослуховування можна обирати будь-який варіант, оскільки через шум від зовнішнього середовища детальність та чіткість звуку оцінити все-одно не вдасться. Для домашнього прослуховування рекомендовано обирати портативні колонки, що працюють в режимі «стерео», щоб забезпечити об’ємне, реалістичне звучання та високу деталізацію звуку.
- USB. Зазвичай, портативні колонки з’єднуються зі смартфоном чи планшетом через Bluetooth. Підключивши колонку до ноутбука через ЮСБ, можна підзарядити її навіть тоді, коли поряд немає розетки. А обравши колонку, яка має функцію зарядного пристрою, можна використати її вбудований акумулятор для підзарядки іншого пристрою..
- FM-тюнер. Якщо портативна колонка буде обладнана тюнером FM-діапазону, то за допомогою неї можна буде в будь-якому місці прослуховувати FM-радіо.
- Бездротове підключення. Сучасні портативні колонки мають декілька варіантів з’єднання з мобільним девайсом. Bluetooth стандарту нижче 3.0 дає зв’язок у радіусі до 10 м, а більш сучасні модулі охоплюють територію з радіусом до 100 м. На відміну від стандарту 3.0, Bluetooth 4.0 дає змогу суттєво знизити витрати енергії на передачу даних. І цей момент є доволі важливим для портативних колонок з акумуляторами, адже загальний час роботи буде набагато більшим. З’єднання NFC обмежується лише радіусом дії бездротової мережі. Загалом, радіус охоплення знаходиться в межах 10 м.
- Захист від вологи та пилу. Ці параметри є досить важливими, якщо враховувати, в яких умовах досить часто можуть використовуватися портативні колонки. Найбільший рівень захисту IPX7 допоможе захистити прилад від пилу та бруду, а також дозволяє навіть занурювати колонку у воду без ризику її виходу зі строю.
Також важливими параметрами є габарити та вага портативної акустики. Не слід шукати якомога менший та легший варіант, адже якість звучання в міні-колонках може бути доволі непривабливою, а ємність акумулятора – замалою. Найоптимальнішими з точки зору ваги можна назвати колонки із вагою до 1 кг.
Не останню роль у виборі також грає вартість портативної колонки. Адже вона напряму впливає на якість блютуз колонки як ззовні, так і всередині. Матеріали, які вкривають колонки високого класу, являються більш зносостійкими та привабливими на дотик. Та й внутрішня начинка в таких пристроях є більш якісною та функціональною.
За перевірену часом якість бренду також доводиться платити. Але це дає впевненість у тому, що портативна колонка порадує хорошим звуком та відслужить протягом багатьох років. Звичайно, найвища ціна не є запорукою успіху – відштовхуватися слід від конкретних потреб та завдань.
В інтернет-магазині Titan.ua представлений великий вибір портативних колонок із різних цінових діапазонів. У нас можна придбати маленькі колонки для їзди на велосипеді та масивні стереосистеми з потужним акумулятором. Доставка замовлень можлива самовивозом зі Львова та по всій території України за допомогою кур’єрської служби.