Бути корисними
0
Мій кошик
Каталог
Укр
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Біноклі

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Бінокль — вдале поєднання історії та сучасності

Науковий прогрес постійно рухається вперед. Знайдеться не так багато приладів, що за століття своєї історії дійшли до нас у практично незмінному вигляді. Саме до таких належить відомий усім бінокль.

Бінокль — історія винаходу

Перший бінокль винайшов Галілео Галілей у 1609 році. За основу він узяв розробки голландських вчених, які намагалися зробити якомога зручнішою вже відому тоді підзорну трубу. Цього вимагали від них місцеві моряки. Для них життєво важливою була можливість у будь-який час спостерігати за морем. Галілей додумався взяти дві труби, дещо вкоротити та міцно з’єднати їх між собою. Споглядаючи за водою двома очима, можна було більше побачити і вчасно помітити небезпеку — піратське судно або грозовий фронт. Ціна на нові прилади була досить високою, але безпека вартувала цього. Найцікавішим у цій історії є те, що такий витвір Галілея майже в первозданному вигляді можна недорого купити і сьогодні.

Бінокль — особливості будови

Бінокль призначений для візуального збільшення об’єктів, що знаходяться на певній відстані від спостерігача. На відміну від підзорної труби він створює стереоскопічне зображення.

Бінокль — конструкція з двох паралельно закріплених між собою труб, кожна з яких складається з футляра, призми, лінз та дзеркал.

Лінзи — це викривлені дзеркала. Вони можуть бути опуклими та увігнутими. Одна формує зображення, інша передає його до ока. Власне лише лінзи є основою конструкції бінокля Галілея, легкого і простого в користуванні приладу, який можна купити й сьогодні.

Дещо складніша конструкція в приладах іншого відомого вченого Йоганнеса Кеплера. Для посилення коефіцієнту збільшення об’єкту він додатково використав у біноклі призми.

У сучасних біноклях використовуються два основні види призм:

  • Призми Порро. У цих призмах, що виготовляють у формі англійської букви Z, промінь світла чотири рази змінює напрямок, унаслідок чого ми отримуємо дуже чітке зображення. Особливості зовнішнього вигляду таких приладів — вони дещо широкі.
  • Призми Руф. Біноклі з таким призмами компактніші, проте ціна їхня вища за попередні моделі. Переваг у якості зображення немає. А от який варіант купити — обирати вам.

Особливості різних типів біноклів

Сьогодні Україна потребує різноманітного вибору біноклів. Серед них:

  • Військові. Крім хорошої кратності зображення, у них є і специфічні характеристики: міцність, широке поле огляду та водостійкість.
  • Біноклі нічного бачення мають підвищену світлосилу, що дозволяє спостерігати за об’єктами в темну пору.
  • Морські характеризуються збільшеною водостійкістю. Крім того, вони обладнані додатковими функціями, такими як далекомір та вбудована стабілізація.
  • Біноклі для полювання. Для них характерна підвищена чіткість зображення.
  • Польові розроблені для туризму, спорту та подорожей. Можуть використовуватися як дорослими, так і дітьми. Ціна на них доступна кожному.
  • Театральні дозволяють чітко побачити, що відбувається на сцені з будь-якої точки залу. Головне в них — вишуканий дизайн.
  • Астрономічні мають більшу вагу та розміри порівнюючи зі звичайними. Тому, як правило, їх використовують зі штативом.
  • Існують також сучасні версії приладу з можливістю фото- та відеозапису.

Недорого купити бінокль ви зможете, замовивши потрібну модель онлайн. Інтернет-магазин «Титан» пропонує широкий асортимент біноклів для будь-яких потреб. Ціна на всі прилади демократична. Доставка здійснюється у Львів, Київ, Харків, Одесу та інші населені пункти України. Якщо ви проживаєте в місті Львів, то зможете також відвідати нас особисто.

Вгору