На презентації Apple Watch Тим Кук не ознайомив аудиторію з показниками часу роботи пристрою. "Вам не доведеться заряджати щоночі" - єдине, що було відомо до цього моменту. Днями в мережі з'явилася точніша інформація про батареї "розумних" годин Apple.

Згідно близькому до компанії джерела, всередині Apple Watch досить потужне залізо і якісний дисплей, що разом споживає багато енергії. Окрема версія iOS під кодовою назвою SkiHill, що працюють на спеціально процесорі Apple S1, Чи не буде гальмувати і глючить завдяки потужності самого процесора: виявляється, він практично НЕ поступається Apple A5, Який був встановлений в iPhone 4S. Всі разом це пожирає величезну кількість енергії.

Як показали тести компанії, годинник НЕ зможe прожити на одному заряді батареї навіть день. У компанії Намагалися збільшити час роботи до двох-трьох діб, але прототипи, які вдалося побачити джерела, досягти таких показників і не змогли. У змішаному режимі роботи годинник проживуть близько 19 годин, а в режимі очікування - близько двох днів. Але тут потрібно розібратися більш детально.

Почнемо з того, що при активному використання Apple Watch, батарея проживе від 2.5 до 3.5 годин. Багато хто подумав, що годинник за все зможуть працювати стільки часу і їх потрібно буде заряджати за сім разів на день. Це не так. Справа в тому, що говорячи про "активному" використання мова йде про безперервне "тикання" в екран Apple Watch протягом 3 годин. Очевидно, що на дрібному екрані робити це незручно, особливо, коли в кишені лежить iPhone.

Тут відкривається поняття "змішаного" використання. Частина часу людина вживає годинник для перегляду повідомлень, часу, дзвінків, маніпуляцій з картами та іншими настройками. Іншу частину часу Apple Watch просто висять на руці і НЕ виконують ніяких функцій. Фактично, вони переходять в сплячий режим. Такий режим використання називається "змішаним" і в ньому Apple Watch можуть прожити до 19 годин.

Виникає очевидне питання: як годинник будуть відображати час, якщо вони сплять? Завдяки датчикам і сенсорів, Apple Watch розуміють, коли людина піднімає руку і активують екран для відображення часу. Такий же сценарій відображення повідомлень: годинник показує повідомлення, спалахуючи на декілька секунд.

Експерти відзначають, що цього більш ніж достатньо для комфортної роботи з годинником. Мало хто буде дивитися час по кілька годин або ж Переглядати новини за весь день на маленькому екрані. Тому цифра в 3-4 години роботи не повинно лякати: мова про час активної роботи. До того ж, поруч є смартфон, Який використовується набагато частіше.

Джерело порталу 9to5mac доповідає, що Зазначені вище цифри були актуальні на грудень 2014 року. Цілком можливо, що Apple все ж зуміє трохи прокачати годинник, але кардинальних відмінностей чекати не варто.

На даний момент точна дата початку продажів пристрою невідома. За попередньою інформацією, годинник надійдуть в продаж вже в березні.